Ochrona przed wyklikiwaniem reklam: serwisy internetowe
22 November 2021

Reklama jest jednym z kanałów przyciągania ruchu na stronę podczas promowania usługi lub produktu firmy.

Za wyświetlenia reklam sieć wyszukiwania ustala własną walutę – kliknięcia. Reklamodawca płaci określoną kwotę za kliknięcia reklamy, a sieci wyszukiwania wyświetlają reklamy tylko zainteresowanym odbiorcom.

Prawdziwi klienci którzy są  zainteresowani reklamowaniem produktu lub usługi są nazywani leadami. Oni są wskaźnikiem skuteczności reklamy.

Kliknięcia, fałszywe kliknięcia lub oszustwa są tak zwanymi wyklikiwaniami reklam, które mają na celu wpłynięcie na skuteczność reklamy, zmniejszenie pozytywnych wyników i wykorzystanie budżetu reklamodawcy.

Wyklikiwanie reklam jest szkodliwe dla każdej reklamy. Oszuści, złośliwe oprogramowania, boty (roboty) w bardzo krótkim czasie wyciągają twój budżet reklamowy za pomocą fałszywych kliknięć. Następnie reklama nie jest już wyświetlana i prawdziwi klienci nie mogą jej zobaczyć, co oznacza, że ​​nie kupują produktu.

O rodzajach robotów (botów) pisaliśmy już w ostatnim artykule. Ochrona przed botami: jak radzić sobie z botami.

Ten rodzaj oszustwa może zainteresować konkurencję. W tym celu mogą zatrudnić klikaczy (pracowników sieci, którym płacą za wyklikiwanie reklamy) lub skonfigurować do tego roboty. Gdy tylko budżet reklamowy się wyczerpie, reklamy konkurencji znajdujące się poniżej twojej  przesuwają się w górę, co skutkuje większą liczbą odwiedzających ich witrynę.

Uniknąć niepożądanego ruchu po kliknięciu, można dzięki optymalizacji miejsca docelowego reklamy za pomocą dodatkowych narzędzi.

Porozmawiajmy o najpopularniejszych oprogramowaniach ochrony przed wyklikiwaniem reklam:

1. Antibot.pro - oprogramowanie chroniące witrynę przed botami na dowolnym systemie CMS, zapobiegające kliknięciom i rozwiązujące szereg innych zadań.

Funkcjonalność:
- Monitorowanie
- Statystyka
- Blokowanie aktywności
- Blokowanie IP

Około 95% prawdziwych ludzi przejdzie weryfikację automatycznie. Reszta będzie musiała rozwiązać logiczne zadanie przed wejściem na stronę (określenie koloru na obrazku).

Koszt Antibot.pro to 30$ miesięcznie, rabaty 50% potrwają do końca 2021 roku.


2. ClickGUARD jest oprogramowaniem zapobiegającym oszustwom z wyklikiwaniem reklam, zostało one stworzone dla Google Ads, i pozwala marketerom Google Ads śledzić, wykrywać, analizować i w pełni chronić swoje kampanie przed oszustwami z wyklikiwaniami reklam. Wtyczka wykrywa podejrzany adres IP i oferuje identyfikację niezbędnego elementu na zdjęciach. W ten sposób oprogramowanie pomaga zmaksymalizować zwrot z inwestycji reklamowych.

Funkcjonalność programu:
- Alerty
- Monitorowanie aktywności
- Monitorowanie adresu IP

Ceny na ClickGUARD zaczynają się od 59$ miesięcznie.


3. Oprogramowanie Clixtell zostało zaprojektowane w prosty i wygodny sposób jest przeznaczone dla firm i agencji każdej wielkości. Oprogramowanie zostało zaprojektowane na zasadzie sieci neuronowej: szybko wykrywa każdą próbę oszustwa związanego z wyklikiwaniami (boty, konkurenci, klik-farm, hakerzy). Wszystkie próby będą natychmiast zablokowane.

Funkcjonalność Clixtella:
- Alerty
- Monitorowanie aktywności
- Blokowanie IP
- Ocena ryzyka
- Czas śledzenia na stronie

Koszt od 20$ miesięcznie.


W celu wizualnego porównania wtyczek zebraliśmy dane w tabeli poniżej:


ПОЛЬША 2.png

Oprogramowanie chroniące rzed wyklikiwaniem reklam zaoszczędzi Twój budżet, poprawi statystyki i skróci czas potrzebny na ustalenie przyczyny nieudanych reklam.

Funkcje oprogramowań są do siebie podobne, z niektórymi wyjątkami. Podchodzić do wyboru potrzebnego oprogramowania trzeba odpowiedzialnie. 

Zostaw zgłoszenie na stronie,  a my dodatkowo odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.Uzyskaj rabat

Skorzystaj z kalkulatora i uzyskaj rabat na swój projekt. Po przesłaniu formularza nasz menedżer skontaktuje się z Tobą w celu zastosowania rabatu. Zniżka będzie obowiązywać przez trzy dni od daty rezerwacji.

Wysokość rabatu zmienia się co tydzień i zależy od obciążenia produkcyjnego.
Rabat dotyczy tylko rozwoju nowej strony internetowej.